آموزش های کاربردی

 نحوه استفاده از اسانس سوز

 نحوه استفاده اسانس سوز

در دنیای مدرن امروزی و شلوغی‌های زندگی شهری، شاید لازم باشد، ساعاتی از شبانه روز را به دور از استرس و تنش‌های روزمره به سر کنیم و حال و هوای فضایی که در آن هستیم را عوض کنیم، رایحه‌های دل انگیز را استشمام و حتی محیط اطرافمان را پاکسازی کنیم. در این مواقع می بینیم که چقدر جای برخی از وسیله‌های کلاسیک و تاریخی مانند اسانس‌سوزها خالی است تا دوباره حال و هوای دلنشین و آرامش بخش را به ما هدیه دهند و برای لحظاتی هم که شده به دور از هیاهو و هیجانات و پیچیدگی و استرس زندگی شهری، از زندگی کردن لذت ببریم.

درست است که می توانید از اسانسها مانند عطر استفاده کنید و آنها را در محیط اسپری کنید اما بهتر است با استفاده از اسانس‌سوز، آنها را بسوزانید تا رایحه آن، مدت بیشتری در محیط باقی بماند. علاوه بر این، این محصولات برای هر نوع چیدمان و دکوراسیونی مناسب است و با تنوع رنگی و زیبایی ظاهری که دارند، می توانند گزینه مناسبی برای زیبا سازی محیط باشند. برای استفاده از این وسیله، به یک شمع وارمر نیاز است چرا که حرارت شمع در زیر ظرف نگهداری اسانس است که سبب انتشار رایحه مطبوع می‌ شود. لازم به ذکر است که جنس ظرف حاوی اسانس، معمولا از پیرکس است که نسبت به گرما مقاوم می باشند و دوام بالایی نیز دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم به افرادی که علاقه مند به استفاده از این اسانس‌سوزها هستند، روش استفاده از آنها را آموزش دهیم. استفاده از این وسیله بسیار ساده است و بدون دردسر می توانید از آن استفاده کنید و ضمن خوشبو کردن فضا، به عنوان رایحه درمانی نیز از آنها استفاده کنید.

اسانس سوز

چگونه از اسانس سوز استفاده کنیم؟

اهمیت خوشبو کردن خانه در مهمانی‌ها و خوشبو کردن مکان‌هایی مانند محل کار، سالن‌های ماساژ، باشگاه‌های ورزشی، هتل‌ها، سالن اجتماعات، داروخانه ها و … بر کسی پوشیده نیست. چرا که قدرت رایحه ها انقدر قوی است که در ذهن افراد ثبت می شوند در واقع می توان گفت که رایحه ها از کلمات نیز قویتر هستند. پس نباید آنها را دست کم گرفت. از این رو، و به دلیل اهمیت این موضوع، امروزه، محصولات مختلفی وارد بازار شده اند که می توان برای خوشبو کردن محیط از آنها استفاده کرد، انواع شمع‌های معطر با اشکال مختلف، خوشبو کننده‌ های هوا در برندهای مختلف و رایحه های مختلف که از جمله بهترین برندهای تولید کننده این محصولات، امسا و جنتالین هستند که ساخت کشور اسپانیا می باشند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله های زیر مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید. و اما اسانس سوزها که علاوه بر زیبایی ظاهری که دارد، می توانند به عنوان یک وسیله دکوری نیز مورد استفاده قرار گیرند. در واقع با تبخیر اسانس درون ظرف مخصوص، علاوه بر ماندگاری بالای رایحه، هوای اطراف نیز، پاکسازی می شود. در ادامه، نحوه استفاده از این وسیله شرح داده شده است:

  1. ریختن چند قطره آب و اسانس با رایحه مورد نظر در بالای ظرف پیرکس مخصوص اسانس سوز
  2. در صورت جامد بودن اسانسهای مورد نظر، قرار دادن یک تکه اسانس جامد در ظرف بالایی اسانس‌ سوز (بدون مخلوط کردن با آب)
  3. قرار دادن یک عددشمع وارمر برای گرم کردن و تبخیر اسانس و پخش بو در محیط مورد نظر

چگونه از اسانس سوز استفاده کنیم؟

نکات مهم:

  1. در زمان جابه جایی، مراقب باشید، شمع از ظرف بیرون نیفتد. چرا که ممکن است پارافین بر روی فرش یا زمین بریزد که از بین بردن آن سخت و زمان بر است.
  2. در صورت نیاز به استفاده از اسانسهای مختلف، اسانسوزها را به گونه ای در محیط قرار دهید که رایحه‌های مختلف مکمل رایحه دیگری باشد در این صورت است که فضا را کاملا تحت پوشش قرار خواهد داد.

معرفی رایحه های اسانس های جامد و مایع

رایحه های اسانس های جامد

رایحه های اسانس های مایع

نتیجه گیری:

استفاده از رایحه های مطبوع به تقویت عملکرد مغزی و افزایش انرژی و اعتماد به نفس منجر می شود؛ زیرا بخشی از حال و روحیه افراد به سبب رایحه هایی است که در طول روز استشمام می کنند.

1.7/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *