آموزش های کاربردی

 نحوه استفاده از اسانس سوز

 نحوه استفاده اسانس سوز

در دنیای مدرن امروزی و شلوغی های زندگی شهری، شاید لازم باشد، ساعاتی از شبانه روز را به دور از استرس و تنش های روزمره به سر کنیم و حال و هوای فضایی که در آن هستیم را عوض کنیم، رایحه های دل انگیز را استشمام کنیم و حتی محیط اطرافمان را پاکسازی کنیم. در این مواقع می بینیم که چقدر جای برخی از وسیله های کلاسیک و تاریخی مانند اسانس‌سوزها خالی است تا دوباره حال و هوای دلنشین و آرامش بخش را به ما هدیه دهند و برای لحظاتی هم که شده به دور از هیاهو و هیجانات و پیچیدگی و استرس زندگی شهری، از زندگی کردن لذت ببریم.

درست است که می توانید از اسانسها مانند عطر استفاده کنید و آنها را در محیط اسپری کنید اما بهتر است با استفاده از اسانس‌سوز، آنها را بسوزانید تا رایحه آن، مدت بیشتری در محیط باقی بماند. علاوه بر این، این محصولات برای هر نوع چیدمان و دکوراسیونی مناسب است و با تنوع رنگی و زیبایی ظاهری که دارند، می توانند گزینه مناسبی برای زیبا سازی محیط باشند. برای استفاده از این وسیله، به یک شمع وارمر نیاز است و حرارت شمع در زیر ظرف نگهداری اسانس است که سبب انتشار رایحه مطبوع می‌ شود. لازم به ذکر است که جنس ظرف حاوی اسانس، معمولا از پیرکس است که نسبت به گرما مقاوم می باشند و دوام بالایی نیز دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم  به افرادی که علاقه مند به استفاده از این اسانس‌سوزها هستند، روش استفاده از آنها را آموزش دهیم. استفاده از این وسیله بسیار ساده است و بدون دردسر می توانید از آن استفاده کنید و ضمن خوشبو کردن فضا، به عنوان رایحه درمانی نیز از آنها استفاده کنید.

چگونه از اسانس سوز استفاده کنیم؟

اهمیت خوشبو کردن خانه در مهمانی ها و خوشبو کردن مکان هایی مانند محل کار، سالن های ماساژ، باشگاه های ورزشی، هتل ها، سالن اجتماعات بر کسی پوشیده نیست. از وسیله های مختلفی می توانید برای خوشبو کردن محیط استفاده کنید مانند شمع های معطر، خوشبو کننده های چوبی و … اما این وسیله علاوه بر زیبایی ظاهری که دارد و می توانید از آن به عنوان یک وسیله دکوری نیز استفاده کنید. در واقع با تبخیر اسانس درون ظرف مخصوص، علاوه بر ماندگاری بالای رایحه، هوای اطراف نیز، پاکسازی می شود و  اما نحوه استفاده از این وسیله به صورت زیر است:

  1. ریختن چند قطره آب و اسانس با رایحه مورد نظر در بالای ظرف پیرکس مخصوص اسانس سوز.
  2. در صورت جامد بودن اسانسهای مورد نظر، قرار دادن یک تکه اسانس جامد در ظرف بالایی اسانس‌ سوز (بدون مخلوط کردن با آب)
  3. قرار دادن یک عدد شمع وارمر برای گرم کردن و تبخیر اسانس و پخش بو در محیط مورد نظر.

نکات مهم:

  1. در زمان جابه جایی، مراقب باشید، شمع از ظرف بیرون نیفتد. چرا که ممکن است پارافین بر روی فرش یا زمین بریزد که از بین بردن آن سخت و زمان بر است.
  2. در صورت نیاز به استفاده از اسانسهای مختلف، اسانسوزها را به گونه ای در محیط قرار دهید که رایحه های مختلف مکمل رایحه دیگری باشد در این صورت فضا را کاملا تحت پوشش قرار خواهد داد.

این مقاله به زودی بروزرسانی و تکمیل می گردد…

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.