دانستنی های عمومی

با رایحه مریم گلی راحت زایمان کنید

با رایحه مریم گلی راحت زایمان کنید

با رایحه مریم گلی راحت زایمان کنید، موضوع مقاله پیش رو است. ولی آیا واقعا رایحه گیاهی خاص می تواند به کاهش درد و اضطراب کمک کند؟در پاسخ باید گفت بله، رایحه ها قدرت بسیار زیادی دارند و می توانند حال و هوای ما را دگرگون کنند و حتی در تسکین دردها بخصوص دردهای زایمان نیز اثر گذار باشند.

همه ما می دانیم که خانم های باردار، به خصوص در زمانی که به زمان زایمان نزدیک تر می شوند، دلهره و نگرانی های بیشتری دارند و گاهی ترس از درد زایمان سبب می شود تا خانم ها تمایل بیشتری به عمل سزارین داشته باشند. اما در این نوشته می خواهیم به خانمهای باردار نوید دهیم که طب سنتی و گیاه شناسی برای این موضوع نیز راه حل و پیشنهادی دارد که می تواند تسکین درد آنها در موقع زایمان طبیعی باشد.

تاثیر رایحه مریم گلی بر زایمان راحت

اگر اضطرابی که به سراغ خانم های باردار می آید، کنترل نشود، می تواند تبدیل به یک بحران طولانی مدت شود که ممکن است برای مادران بسیار خطرناک باشد. استرس و اضطراب زیاد، طبق تحقیقات انجام شده، سبب انقباض عضلات شده و در نتیجه انقباضات رحمی و اختلال در روند طبیعی زایمان را سبب می شود که در نتیجه کمبود اکسیژن کافی به عضلات رحمی است. این کمبود اکسیژن و انقباضات به وجود آمده، طول مدت زایمان را افزایش می دهد که ممکن است در این موقع زایمان به صورت عمل سزارین انجام شود.

تاثیر رایحه مریم گلی بر زایمان راحت

اما راهکار کاهش اضطراب در این مواقع چه می تواند باشد؟ سوالی است که ممکن است برای بسیاری از شما پیش آید.در پاسخ باید گفت، دو راهکار وجود دارد. یکی استفاده از دارو های شیمیایی است که ممکن است عوارض زیادی با به همراه داشته باشد و بهتر است استفاده نشود. و راهکار دوم رایحه درمانی است که کم خطرترین و ارزان ترین راه برای کاهش اضطراب در این گونه مواقع است.

رایحه درمانی چگونه می تواند در تسکین درد و اضطراب خانم های باردار موثر باشد؟

رایحه درمانی یک روش درمانی سنتی است که می تواند به افراد کمک کند تا بتوانند با اسانس یا ترکیبات گیاهی معطر، درد خود را تسکین دهند، اضطراب و نگرانی خود را کاهش دهند و بر بی خوابی، افسردگی، خستگی و بسیاری از بیماری ها غلبه کنند. طبق تحقیقات انجام شده، رایحه درمانی می تواند به خانم های باردار نیز کمک کند در این میان، رایحه و اسانس مریم گلی میتواند بسیار موثر واقع شود.

چگونه می توان از رایحه مریم گلی در هنگام زایمان استفاده کرد؟

بدین منظور می توان سه قطره از اسانس مریم گلی را به گاز استریل آغشته کرده و به یقه لباس متصل نمود و هر نیم ساعت آن را تکرار کرد. در این صورت شاهد کاهش اضطراب به میزان قابل توجهی خواهید بود. لازم به ذکر است که طبق تحقیقات انجام شده که بر روی این خانم ها و نوزادان به دنیا آمده انجام شده، هیچ گونه عوارض جانبی جدی دیده نشده است.

زایمان راحت با رایحه مریم گلی

نتیجه گیری:

درست است که اضطراب زایمان، طبیعی است اما در صورتی که کنترل نشود ممکن است خطرناک باشد و مشکلاتی را به وجود آورد که منجر به عمل سزارین شود.اما همان طور که در این مقاله گفته شد، به راحتی میتوان با گیاه مریم گلی و بدون استفاده از داروهای شیمیایی (که قطعا عوارضی را با خود به همراه دارند) به صورت کاملا طبیعی و با روش رایحه درمانی، این مشکل را بدون داشتن هیچ گونه عوارضی بر طرف نمود.

لطفا امتیاز دهید
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *