دانستنی های عمومی

عود مخصوص هر چاکرا

عود مخصوص هر چاکرا

در این مقاله سعی شده است تا عود مخصوص هر چاکرا به شما معرفی شود اما قبل از هر چیز باید ابتدا بگوییم که ” چاکرا چیست و در کجای بدن قرار دارد؟ ” و در ادامه به ” دسته بندی عودها بر اساس چاکراها”  بپردازیم.

همانطور که قبلا گفته شده است، عودها نوعی از محصولات رایحه محور هستند که برای مصارف گوناگون مرتبط با آرامش ذهنی، آرامش روانی، بهبود اعصاب و روان و رشد اخلاق به کار می روند. خواص مثبت این مواد که از قرن ها قبل سوزاندن آنها در میان اقوام مختلف سطح جهان به خصوص آسیا رواج داشته است، امروزه نیز اثبات شده و شاخه ای از علم پزشکی به نام آروماتراپی یا رایحه درمانی به آن اختصاص داده شده است.

جالب است بدانید که هندی ها، به عنوان یکی از قدیمی ترین مصرف کنندگان این ماده در جهان، بر اساس اصول فلسفی خود اقدام به تعیین عودهای معینی نموده اند که به شما کمک می کند با استفاده از این مواد بر روی یک هدف خاص در سلامت روحی و روانی (و حتی بعضاً جسمانی) متمرکز شوید.

پایه اصلی این دسته بندی بر اساس چاکرا است. سوالی که پیش می آید، چیستی این عبارت و رابطه آن در به کارگیری عود می باشد که این محتوا تلاش می کند آن را برای شما شفاف سازی کند. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

 

چاکرا چیست و در کجای بدن قرار دارد؟

بر اساس باورهای هندی، چاکرا نقاط مرکزی انرژی در بدن انسان هستند که مسیر عبوری انرژی از بدن را تعیین کرده و به شکل گیری اخلاق، رفتارها و مقاومت ما در برابر انواع بیماری ها را مشخص می کنند. چاکراها در امتداد ستون فقرات قرار داشته و از فرق سر تا پایین ترین نقطه لگن ادامه می یابند. بسیاری از تکنیک های مراقبه، مدیتیشن و آرامش ذهنی به کار با این نقاط انرژی در بدن می پردازند تا نتیجه دلخواه بسته به شرایط فرد را بدست آورند.

عود برای هر چاکرا

اصلی ترین چاکرا در بدن انسان

چاکراهای اصلی در بدن انسان 7 عدد هستند که عبارتند از:

 1.  چاگرای گلو: روی حلق قرار دارد و به خصوص برای بیماری های گلو، تکلم و سخنوری اثر می گذارد.
 2. چاکرای تکیه گاه یا ریشه: محل ورود انرژی است که بر روی نشیمنگاه قرار گرفته است و به قدرت و نیروی جسمانی مرتبط است.
 3.  چاکرای خاجی یا مرکز کلیه: قسمت تحتانی شکم محل قرارگیری آن بوده و با نحوه تعامل با دیگران، خشم و کنترل آن مرتبط است.
 4. چاکرای تاج: در قسمت میانی کاسه سر و در بالاترین نقطه بدن قرار دارد که برای تنظیم خواب، تفکر عمیق و بصیرت به کار می رود.
 5. چاکرای شبکه عصبی: مرتبط با عقل، هوش و ذهنیت بوده و کمی بالاتر از ناف قرار دارد. کاربرد آن به طور عمده برای گوارش و اعصاب بوده و کنترل کننده اشتها می باشد.
 6.  چاکرای قلب: بر روی جناغ و در محل قرارگیری قلب قرار دارد. انواع احساسات مثبت مانند عشق، دلسوزی، بخشندگی و تمایل به صلح و دوستی از این مورد نشأت می گیرند.
 7. چاکرای پیشانی یا چشم سوم: این مورد ارتباط کامل با مسائل روانی و روحی داشته و برای آرامش و درمان بیماری ها ذهنی، بهبود آگاهی و تقویت حافظه کاربرد دارد. محل آن بین دو ابرو و یک بند انگشت بالاتر از پل بینی است.

خرید انواع عود و جاعودی برف پاییزه

دسته بندی عودها بر اساس چاکراها

بسته به اینکه با چه نوع چاکرایی قصد کار دارید، استفاده از عودهای مشخصی پیشنهاد می شود که اغلب با رنگ مخصوص هر کدام از آنها از هم جدا شده اند. طیف رنگین کمانی برای این کار استفاده شده است و در هر مورد با عطر متفاوتی روبرو هستید. با استفاده از عود مربوط به هر کدام، به بیدار کردن و کاربرد آن چاکرای خاص کمک بیشتری خواهید کرد و در نتیجه در زمینه مورد نظر به پیشرفت دست می یابید.عودهای مورد استفاده برای هر کدام از چاکراها به این شرح هستند:

دسته بندی عودها بر اساس چاکراها

 1. خاجی: رنگ آن نارنجی بوده و مهمترین عطر آن چوب صندل است.
 2. ریشه: رنگ قرمز برای آن استفاده شده و عطر درخت سدر و میخک مهمترین عودهایش هستند.
 3. پیشانی: رنگ این مورد نیلی است و شامل طیفی از رایحه ها موسوم به کهربا می شود که عطر غلیظ و شیرینی دارند.
 4. شبکه عصبی: زرد طلایی و اسطوخودوس عطر نشان دهنده اصلی در این بخش است که به بیدار شدن آن کمک می نماید.
 5. تاج: با رنگ بنفش مشخص شده و گیاه اصلی برای عطر آن مریم گلی است. در بسته بندی ها گاهی آن را با رنگ سفید هم نشان می دهند.
 6. گلو: انواع ترکیب های رایحه زنبق و مشابه آن برای این مورد به کار می روند. رنگ این قسمت آبی است و در عودهای بسته بندی شده هم مشاهده می شود.
 7. قلب: معرف آن رنگ سبز بوده و گل سرخ گیاه مورد استفاده برای تهیه عود مخصوص آن است. به طور کلی این مورد رابطه مناسبی با انواع رایحه های لطیف و عاشقانه دارد.

نکات مهم در خرید عود

نتیجه گیری:

رایحه های مطبوع موجود در این ماده خوشبو، سبب فعال‌تر و سرزنده‌تر شدن شما شده و در نتیجه می توانید با درون خود ارتباط برقرار کنید و به مراقبه بپردازید. همچنین با استنشاق رایحه های مختلف می توانید استرس خود را کنترل کنید، به خستگی غلبه کرده و به آرامش برسید و به درمان درد و بهبود بیماریتان نیز کمک کنید. لازم به ذکر است که رایحه درمانی قدمتی بیش از پنج هزارسال دارد و رومیان و مصریان از آن به عنوان ضدعفونی کننده، ضد باکتری و ماده ای با خواص دارویی استفاده می کردند. مطالعه مقاله ” نکات مهم در خرید عود” به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین محصول را خریداری کنید.

3/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *