دانستنی های عمومی

عود در فنگ شویی

عود در فنگ شویی

عود در فنگ شویی کاربرد زیادی دارد. این ماده خوشبو، یکی از گیاهانی است که سوزاندن آن برای تولید رایحه و دود آرامش بخش، از دوران باستان رواج داشته است. گرچه قدیمی ترین موارد ثبت شده استفاده از آن به مصر باستان برمیگردد، اما می توان ردپای آن را در تمدن های نقاط مختلف جهان مشاهده نمود. در ایران هخامنشیان از این ماده در دربار استفاده می شد و در هند آن را مکمل بسیاری از مراسم های مذهبی می دانستند. اما در چین، عود در کنار بسیاری از ساختارهای فلسفی قرار گرفته و از آنجایی که خواص آرامش بخش داشته و برای تمرکز در هنگام مراقبه قابل استفاده بود، جایی برای خود در فنگ شویی پیدا کرد.

اگر اهل گشت و گذر در فضای مجازی بوده و این روزها سراغ راه های بدست آوردن آرامش ذهنی و روانی رفته باشید، احتمالاً این اصطلاح به گوشتان خورده است. فنگشویی یکی از قدیمی ترین مکاتب فکری چینی است و تمرکز آن بر روی بدست آوردن تعادل با جهان از طریق هدایت انرژی هایی موسوم به چی می باشد. جذب انرژی های مثبت و دفع انرژی های منفی و هدایت صحیح چی در زندگی، از نظر چینی ها باعث می شود که جهان رویدادهای مثبت را به سمت شما روانه کرده و رویدادهای منفی را از شما دور کند. بنابراین، با رعایت اصول این طرز تفکر علاوه بر آرامش ذهنی و بدنی، می توانید شادی، شادابی، ثروت، قدرت بدنی، سلامت و… را به سمت خود جذب کنید.

امروزه این مکتب فکری در زندگی سراسیمه و پراسترس مدرن، طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. افرادی که تمام و کمال اصول آن را نمی پذیرند، اغلب از آن برای بهبود تمرکز، کنترل احساسات و حس امنیت بیشتر بهره می برند. نیازی نیست به آن اعتقاد داشته باشید، چون شکی نیست که رعایت تنها بخش کوچکی از ساختار آن می تواند کمک شایانی به بهبود کیفیت زندگی شما نماید. قسمتی از این موارد مفید، ارتباط مستقیم با سوزاندن عودها در انواع مختلف و به شیوه های گوناگون دارند که در این محتوا قصد داریم گوشه ای از آنها را با شما در میان بگذاریم.

کاربرد عود در فنگ شویی

انواع عودهای مورد استفاده در فنگ شویی

بسته به کاربری مد نظرتان، این ساختار فکری از انواع متفاوتی از عودها بهره می برد. اگر انواع بسته بندی شده عودها را خریداری کنید، اغلب ممکن است بر روی بسته بندی آن مشاهده نمایید که برای اهداف فنگ شویی هم مناسب است. از آنجایی که در اینجا با انرژی های مثبت و منفی و نحوه هدایت و مدیریت آنها روبرو هستیم، در ادامه مشاهده خواهید کرد که عمده خواص عودهای مختلف کاملاً مرتبط با این موضوع بوده و این مواد به شیوه های گوناگون می توانند در زندگی شما اثر بگذارند.

مهمترین عودهای مورد استفاده و خواص آنها عبارتند از:

  • چوب صندل: چوب صندل انرژی منفی را از شما دور می کند و به متمرکز کردن انرژی مثبت کمک می نماید. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله ” چوب صندل چیست” را مطالعه نمایید.
  • رزماری: رزماری انرژی ساکن را به حرکت درآورده و برای وقتی که می خواهید شغل جدیدی را آغاز کنید یا در منزل جدیدی ساکن شوید، مفید است.
  • اسطوخدوس (لاوندر): اسطوخدوس برای درمان بیماری ها مناسب است چون باعث به انرژی درمانی کمک می کند.
  • چوب سدر: چوب سدر از شما در برابر انرژی های منفی محافظت می کند.
  • مریم گلی: چوب مریم گلی برای خالی کردن یک محیط از انرژی های مثبت و منفی مناسب است و می توانید از آن برای یک آغاز نو در محیط زندگی یا کارتان استفاده کنید. برای اطلاع از خواص رایحه مریم گلی در زایمان راحت، می توانید مقاله  ” با رایحه مریم گلی راحت زایمان کنید” را مطالعه نمایید.

انواع عود در فنگ شویی

مثال هایی که در اینجا با هم می بینیم، تنها بخشی از انواع عودی هستند که برای منزل و محل کارتان می توانند فواید گسترده و گوناگون به ارمغان بیاورند. رایحه های آرامش بخشی که از سوزاندن این مواد حاصل می شوند، به راحتی قادرند زمینه ساز ارتقای تجربه کار و فعالیت در محیط مد نظرتان باشند. فقط به یاد داشته باشید که همان طور که این مکتب تأکید می کند، هیچ چیز مهمتر از تعادل نیست. از سوزاندن بیش از حد عود در یک فضا با تهویه محدود خودداری کنید. این کار نه تنها به شما فایده ای نمی رساند، بلکه با بر هم زدن تعادل تنفسی و فشار آوردن به ریه هایتان می تواند مضر هم باشد، به خصوص برای کودکان و افرادی که مشکلات مختلف ریوی دارند. پس اگر می خواهید با این روش به آرامش برسید، جلوی خودتان را بگیرید و زیاده روی نکنید!

نتیجه گیری: 

در صورتی که قصد خرید عودی را دارید، حتما به وبسایت برف پاییزه سری بزنید و با ورود به صفحه مربوط به این محصول، از انواع مدل های ارائه شده، دیدن کنید. در صورتی که عودهای مختلف را نمی شناسید و با بو و رایحه های آنها آشنا نیستید، بهتر است مقاله  “نکات خرید عود” را مطالعه نمایید و در صورتی که سوالی برایتان پیش آمده و یا نیاز به مشاوره قبل از خرید دارید، با مجموعه برف پاییزه تماس بگیرید. لازم به ذکر است که در این فروشگاه، انواع و اقسام خوشبو کننده و اسانس، انواع شمع های زیبا، انواع ظروف پیرکس و … نیز به فروش می رسند.

3.3/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *