هدایای سازمانی

تاثیر هدایای سازمانی بر ذینفعان یک مجموعه

تاثیر هدیه های سازمانی بر ذینفعان یک مجموعه

هدایای شرکتی در واقع هدایایی هستند که سازمان ها به بهانه های مختلف جهت سپاسگزاری و قدردانی به ارتباطات تجاری خود اهدا می کنند. این عمل در واقع  به عنوان یک تقویت کننده انگیزه عمل می کند و در افزایش رضایت کارکنان و وفاداری آنها به سازمان کمک شایانی می کند. امروزه سازمان ها و شرکت های کوچک و بزرگ، به اهمیت هدایای شرکتی پی برده اند. این هدایا چه برای قدردانی از کارکنان شرکت و چه برای ایجاد انگیزه به مشتریان و مشارکت آنها باشد، یک استراتژی هوشمندانه برای تقویت روابط تجاری است که نباید آن را نادیده گرفت. با یک هدیه که در ایام خاص یا مناسبت ها یا روز تولد کارمندان برای آنها تدارک می بینید یا هدایایی که برای مشتریان قدیمی و وفادار در نظر می گیرید، به ایجاد ارتباطات محکم بین کارمندان و مشتریان کمک خواهید کرد و در ضمن افزایش بازگشت سرمایه برای سازمان را به همراه خواهد داشت. در ادامه تاثیر هدایای سازمانی بر ذینفعان یک مجموعه با ذکر 10 نکته بیان شده است. با ما همراه باشید.

هدف از هدایای شرکتی چیست؟

هدف از هدایای سازمانی ایجاد تأثیر مثبت بر ذینفعان یک مجموعه و ایجاد یک رابطه تجاری طولانی مدت با آنها است. شرکت‌ها می‌توانند با خرید هدایای سازمانی خاص و ثبت لوگو و نام تجاری خود بر روی آنها، سبب جذب مشتریان و مصرف‌کنندگان و حفظ کارمندان و شرکا شوند. همانطور که گفته شد، این عمل به بهبود تعامل و افزایش فعالیت تجاری در یک سازمان کمک می کند و دو هدف از هدیه دادن شرکتی وجود دارد:

 • رابطه طولانی مدت

ایجاد یک رابطه تجاری طولانی مدت با مشتریان جدید و بالقوه و همچنین ارتباط موثر با مشتریان قدیمی و وفادار، یک تجارت را از بقیه متمایز می کند. در واقع با این کار، به مشتریان خود نشان می دهید که چقدر برایشان اهمیت قائل هستید و در واقع برای مشارکت و همراهی با شما مورد قدردانی قرار می گیرند و این همیشه در ذهن آنها خواهد ماند. این هدایا هر چند کوچک، تاثیر بسیار زیادی بر فروش شما خواهد داشت.

 • محیط کاری شاد

با این کار یک محیط کاری شاد ایجاد خواهید کرد و به کارکنان مجموعه خود نشان می دهید که تلاش هایشان چقدر برای شما ارزشمند است. در واقع با افزایش انگیزه در کارکنان، آنها را برای همراهی در ادامه مسیر ترغیب می کنید. پاداش دادن به افراد موفق با هدایای خاص با نام برند تجاری برای نشان دادن قدردانی از کارکنان، سبب حواهد شد تا کارکنان مشتاق تر از همیشه به کار خود ادامه دهند و احساس ارزشمندی نمایند. به خصوص اگر هدایایی که انتخاب می کنید، شخصی سازی شده باشد و بر اساس سلایق و سن و سال و جنسیت و … طراحی شده باشد، می تواند بسیار تاثیر گذار تر باشد. وقتی که کارکنان از شرکتی که در آن مشغول به کار هستند، رضایت داشته باشند، لذا محیط کاری شادی ایجاد خواهد شد که در آن کارکنان با انرژی بیشتری مسیر و هدف سازمان را دنبال می کنند.

سفارش هدایای سازمانی با قیمت عمده

همه چیز درباره هدیه های سازمانی

 • روحیه سازمان را تقویت می کند

پر واضح است که وقتی از کارکنان به دلیل تلاش هایی که در مجموعه انجام می دهند، با استفاده از یک هدیه خاص، قدردانی شود، یک راه عالی برای تقویت روحیه آنها خواهد بود در واقع این کار، به بهبود پیوند کار تیمی نیز کمک خواهد کرد. در صورتی که کارکنان از محیط کاری خود راضی باشند، بهتر کار می کنند و در نتیجه شرکت روز به روز به موفقیت نزدیک تر می شود. بهتر است هدایا با لوگوی شرکت و نام کارمند، سفارشی کرد. نمونه‌های عالی از هدایای سازمانی برای خانم ها می تواند پک ظروف پیرکس تزئینی یا مثلا پک شمع های زیبا و عطری با رایحه های آرامش بخش و …. باشد.

 • نشانه احترام است

یکی دیگر  از دلایل اهمیت هدیه دادن در سازمان ها، نشان دادن ارزش و احترام و تعهد به کارکنان است. در واقع این هدیه دادن ها در مناسب تها و موقعیت های مختلف باید تبدیل به یک سنت همیشگی شود. اما باید به این نکته توجه نمایید که برای نشان دادن احترام و اهمیت بهتر است حتما از هدایایی استفاده کنید که برای شخص کاربردی و جالب توجه و خاص باشد بخصوص اگر طرف مقابل شما خانم ها باشند.

 • شما را از رقبا متمایز می کند

مزیت رقابتی در واقع ارزشی است که یک سازمان به مشتریان خود می دهد و این ارائه ارزش باید طوری باشد که تا به حال توسط رقبا انجام نشده باشد. به این وسیله می توانید مشتریان خود را به سمت خود بکشانید و آنها را از خود راضی نگه دارید. در این صورت می توانید به کسب و کار خود رونق دهید. یکی از طرقی که می توان به نوعی به مزیت رقابتی دست یافت، هدایای تبلیغاتی است. این هدایا توسط رقبا نیز به دست مخاطبان شما می رسند و اینجاست که شما باید از هدایای تبلیغاتی خاص استفاده کنید که متمایز از رقبا باشید این دیده شدن در واقع به معرفی شخصیت برند شما کمک خواهد کرد. پس بهتر است در انتخاب و خرید این هدایا دقت کنید تا بیشترین اثربخشی را داشته باشد.

 • یک راه عالی برای ابراز قدردانی از مشتریان وفادار می باشد

هدیه دادن به مشتریان طولانی مدت راهی عالی برای ابراز قدردانی از حمایت مستمر آنها است. در حالی که لازم نیست به آنها هدایایی بدهید، آنها متوجه خواهند شد که سازمان برای تجارت با آنها ارزش قائل است. از این رو، آنها مشتاقانه منتظر دریافت هدایا هستند. بنابراین، این یک راه عالی برای ابراز قدردانی و همچنین اطمینان از ادامه تجارت با شما است.

 • سبب افزایش فروش می شود

با هدایایی که به کارمندان و مشتریان خود در مناسب های مختلف می دهید، بهتر است با برند شرکت و سفارشی باشد. در این صورت تاثیر مثبت آن را بر فروش خواهید دید. اگر هدایا مطابق میل آنها سفارشی شود. اتفاقی که می افتد این است که آنها احساس می کنند به خاطر عملکردشان تشویق شده اند و انگیزه بیشتری برای ادامه کار در شرکت شما به دست می آورند و مطمئناً تلاش بیشتری را برای کار خود انجام می دهند که مستقیماً تاثیر زیادی در پیشبرد اهداف شرکت خواهد داشت.

از سوی دیگر، مشتریان با دریافت هدایا از طرف شما، ارزش حفظ رابطه با شرکت شما را تشخیص می دهند. به این ترتیب، آنها احساس می‌کنند که بازدهی عالی از سرمایه‌گذاری خود دریافت می‌کنند و قطعا شما را به خاطر خواهند سپرد. این در واقع یک بازگشت سرمایه عالی برای سازمان است.

 • احساس ارزشمندی به کارکنان سازمان می دهد

وقتی هدایا توزیع می شود، محیط کار به محیطی شاد تبدیل می شود. دادن هدایا سبب افزایش سطح مثبت در سازمان می شود. این به این دلیل است که مشتریان و کارکنان احساس ارزشمندی می کنند و احساس می کنند که سازمان متعهد به همکاری با آنهاست. هنگامی که احترام و ارزش وجود داشته باشد، کارکنان سخت کوش برای رسیدن به اهداف مربوطه خود تلاش می کنند تا موفقیت را تضمین کنند.

 • سبب گسترش آگاهی و شناخت بیشتر افراد از برند شما می شود

یکی از بهترین راه‌ها برای گسترش آگاهی و شناخت بیشتر افراد از برند، ارسال هدایای به شرکت هایی است که ارتباطات تجاری  با آنها دارید. این هدایای شرکتی را می توان با توجه به علاقه گیرنده سفارشی کرد. علاوه بر این، حتی می‌تواند لوگوی شرکت،نام گیرنده را روی آن داشته باشد. این امر باعث ارتقای مثبت برند می شود زیرا فرهنگ کاری مثبت برند را منعکس می کند، به خصوص زمانی که هدایا در یک فضای عمومی استفاده شود. به عنوان مثال، کیسه های سفارشی، لیوان ها و … گیرندگان هر بار که به اقلام هدیه نگاه می کنند، چیزی جز احساس قدردانی از سازمان نخواهند داشت.

یکی دیگر از راه ها برای آگاهی از برندتان، برنامه ریزی هدایای شرکتی سال نو را برای کارمندان و مشتریان است.

 • سبب کاهش هزینه ها می شود

یکی از ارزان ترین روش های تبلیغاتی، هدایای تبلیغاتی مارک دار است که در مدت زمان بسیار کوتاهی بازگشت سرمایه را به همراه دارد. سازمان ها می توانند بهترین ظروف هدیه را به صورت عمده خریداری کرده و در مناسبت های مختلف بین کارکنان، فروشندگان و مشتریان توزیع کنند. این هدایا به عنوان تبلیغات طولانی مدت عمل می کنند چرا که دریافت کنندگان مطمئناً سازمان را برای مدت طولانی تأیید می کنند.

 • یک رابطه تجاری بسیار عمیق ایجاد می کند

هدیه دادن به کارکنان و مشتریان یک رویکرد فوق العاده برای ایجاد یک رابطه تجاری بسیار عمیق است. هنگام هدیه دادن، یکی از اهداف شما باید این باشد که گیرنده را از دیگران متمایز کنید و از آنها به خاطر شخصیتی که دارند، قدردانی کنید. بهترین نکته برای انجام این کار این است که یک هدیه سفارشی بر اساس ترجیحات آنها به آنها هدیه دهید. با انتخاب چیزی شخصی برای تک تک کارمندان، سازمان ها می توانند نشان دهند که جدا از مشتری یا کارمند بودن، به خاطر شخصیتی که هستند نیز ارزش دارند.

 • فرصتی برای بحث های سالم است

سازمان‌هایی که از هدایای سازمانی برای حفظ ارتباط با مشتریان و کارمندان خود استفاده می‌کنند، به وضوح در ارتباطات کمک می‌کنند. دادن هدایا به کارمندان به آنها امکان می دهد به شرکت خود اعتماد داشته باشند و در مورد کار در آنجا بازخورد صادقانه ارائه دهند. این بازخورد برای موفقیت سازمان حیاتی است. فرهنگ هدیه دادن شرکتی باعث ایجاد اعتماد بین مدیران و کارکنان می شود. این امر باعث ایجاد اعتماد در مشتریان نیز می شود که پس از آن نسبت به سازمان احساس وفاداری می کنند.

نتیجه گیری:

اکنون باید بینش عمیقی نسبت به اهمیت هدیه دادن در فرهنگ شرکت داشته باشید. از این گذشته، پیوند تیمی قوی و روابط تجاری سازنده برای هر سازمانی که مایل به دستیابی به درجات عالی است، ضروری است. بنابراین، مطمئن شوید که در مناسبت‌های مختلف هدایایی می‌دهید تا به ارتباطات تجاری خود نشان دهید که برایشان ارزش قائل هستید.

لطفا امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *