آموزش های کاربردی

تاثیر هدیه های سازمانی بر ذینفعان یک مجموعه

تاثیر هدیه های سازمانی بر ذینفعان یک مجموعه

هدایای شرکتی در واقع هدایایی هستند که سازمان ها به بهانه های مختلف جهت سپاسگزاری و قدردانی به ارتباطات تجاری خود اهدا می کنند. این عمل در واقع  به عنوان یک تقویت کننده انگیزه عمل می کند و در افزایش رضایت کارکنان و وفاداری آنها به سازمان کمک شایانی می کند. امروزه سازمان ها و شرکت های کوچک و بزرگ، به اهمیت هدایای سازمانی پی برده اند. این هدایا چه برای قدردانی از کارکنان شرکت و چه برای ایجاد انگیزه به مشتریان و مشارکت آنها باشد، یک استراتژی هوشمندانه برای تقویت روابط تجاری است که نباید آن را نادیده گرفت. با یک هدیه که در ایام خاص یا مناسبت ها یا روز تولد کارمندان برای آنها تدارک می بینید یا هدایایی که برای مشتریان قدیمی و وفادار در نظر می گیرید، به ایجاد ارتباطات محکم بین کارمندان و مشتریان کمک خواهید کرد و در ضمن افزایش بازگشت سرمایه برای سازمان را به همراه خواهد داشت. در ادامه تاثیر هدیه های سازمانی بر ذینفعان یک مجموعه با ذکر 10 نکته بیان شده است. با ما همراه باشید.

هدف از هدایای شرکتی چیست؟

هدف از هدایای سازمانی ایجاد تأثیر مثبت بر ذینفعان یک مجموعه و ایجاد یک رابطه تجاری طولانی مدت با آنها است. شرکت‌ها می‌توانند با خرید هدایای سازمانی خاص و ثبت لوگو و نام تجاری خود بر روی آنها، سبب جذب مشتریان و مصرف‌کنندگان و حفظ کارمندان و شرکا شوند. همانطور که گفته شد، این عمل به بهبود تعامل و افزایش فعالیت تجاری در یک سازمان کمک می کند و دو هدف از هدیه دادن شرکتی وجود دارد:

  • رابطه طولانی مدت

ایجاد یک رابطه تجاری طولانی مدت با مشتریان جدید و بالقوه و همچنین ارتباط موثر با مشتریان قدیمی و وفادار، یک تجارت را از بقیه متمایز می کند. در واقع با این کار، به مشتریان خود نشان می دهید که چقدر برایشان اهمیت قائل هستید و در واقع برای مشارکت و همراهی با شما مورد قدردانی قرار می گیرند و این همیشه در ذهن آنها خواهد ماند. این هدایا هر چند کوچک، تاثیر بسیار زیادی بر فروش شما خواهد داشت.

  • محیط کاری شاد

با این کار یک محیط کاری شاد ایجاد خواهید کرد و به کارکنان مجموعه خود نشان می دهید که تلاش هایشان چقدر برای شما ارزشمند است. در واقع با افزایش انگیزه در کارکنان، آنها را برای همراهی در ادامه مسیر ترغیب می کنید. پاداش دادن به افراد موفق با هدایای خاص با نام برند تجاری برای نشان دادن قدردانی از کارکنان، سبب حواهد شد تا کارکنان مشتاق تر از همیشه به کار خود ادامه دهند و احساس ارزشمندی نمایند. به خصوص اگر هدایایی که انتخاب می کنید، شخصی سازی شده باشد و بر اساس سلایق و سن و سال و جنسیت و … طراحی شده باشد، می تواند بسیار تاثیر گذار تر باشد. وقتی که کارکنان از شرکتی که در آن مشغول به کار هستند، رضایت داشته باشند، لذا محیط کاری شادی ایجاد خواهد شد که در آن کارکنان با انرژی بیشتری مسیر و هدف سازمان را دنبال می کنند.

همه چیز درباره هدیه های سازمانی

  • روحیه سازمان را تقویت می کند

پر واضح است که وقتی از کارکنان به دلیل تلاش هایی که در مجموعه انجام می دهند، با استفاده از یک هدیه خاص، قدردانی شود، یک راه عالی برای تقویت روحیه آنها خواهد بود در واقع این کار، به بهبود پیوند کار تیمی نیز کمک خواهد کرد. در صورتی که کارکنان از محیط کاری خود راضی باشند، بهتر کار می کنند و در نتیجه شرکت روز به روز به موفقیت نزدیک تر می شود. بهتر است هدایا با لوگوی شرکت و نام کارمند، سفارشی کرد. نمونه‌های عالی از هدایای سازمانی برای خانم ها می تواند پک ظروف پیرکس تزئینی یا مثلا پک شمع های زیبا و عطری با رایحه های آرامش بخش و …. باشد.

  • نشانه احترام است

یکی دیگر  از دلایل اهمیت هدیه دادن در سازمان ها، نشان دادن ارزش و احترام و تعهد به کارکنان است. در واقع این هدیه دادن ها در مناسب تها و موقعیت های مختلف باید تبدیل به یک سنت همیشگی شود. اما باید به این نکته توجه نمایید که برای نشان دادن احترام و اهمیت بهتر است حتما از هدایایی استفاده کنید که برای شخص کاربردی و جالب توجه و خاص باشد بخصوص اگر طرف مقابل شما خانم ها باشند.

  • شما را از رقبا متمایز می کند

مزیت رقابتی در واقع ارزشی است که یک سازمان به مشتریان خود می دهد و این ارائه ارزش باید طوری باشد که تا به حال توسط رقبا انجام نشده باشد. به این وسیله می توانید مشتریان خود را به سمت خود بکشانید و آنها را از خود راضی نگه دارید. در این صورت می توانید به کسب و کار خود رونق دهید. یکی از طرقی که می توان به نوعی به مزیت رقابتی دست یافت، هدایای تبلیغاتی است. این هدایا توسط رقبا نیز به دست مخاطبان شما می رسند و اینجاست که شما باید از هدایای تبلیغاتی خاص استفاده کنید که متمایز از رقبا باشید این دیده شدن در واقع به معرفی شخصیت برند شما کمک خواهد کرد. پس بهتر است در انتخاب و خرید این هدایا دقت کنید تا بیشترین اثربخشی را داشته باشد.

این مقاله به زودی بروزرسانی و تکمیل می گردد…

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *