آموزش های کاربردی, دانستنی های عمومی

عود مخروطی چیست و چطور استفاده می شود؟

عود مخروطی چیست

قبل از اینکه بدانید عود مخروطی چیست و چطور استفاده می شود، باید به این نکته توجه داشته باشید که این نوع از عودها، عطر بسیار قوی دارند و دود زیادی نیز تولید می کنند و در زمان کوتاهی می توانند یک اتاق را خوشبو کنند. در مدیتیشن و تمرین یوگا نیز می توانید از این نمونه استفاده کنید. از مخلوط پودر و اسانس تهیه می شوند و بافت و رایحه ای قوی دارند.

با این حال، استفاده از آنها به سادگی روشن کردن یک شمع نیست. به همین دلیل می بایست به نکاتی که در این مقاله آمده است توجه نمایید تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

فهرست مطالب:

طرز استفاده از عود مخروطی

 1.  برای شروع، یک ظرف مقاوم در برابر حرارت نیاز دارید. ظرفی که بتواند آن را در خود نگه دارد. به دلیل اینکه گرمای زیادی تولید می کند، پس مهم است که ظرفی مانند زیرسیگاری یا کاسه سرامیکی تهیه کنید که بتواند با خیال راحت گرما را در خود نگه دارد. در واقع هر ظرفی که در برابر حرارت مقاوم باشد و عود را نگه دارد، ظرف مناسبی است. می توانید از جاعودی های مخصوص نیز استفاده کنید.
 2. طرز استفاده از عود مخروطی
 3. یک لایه ماسه به ضخامت حدود 1 سانتیمتر در کف ظرف انتخابی برای کمک به توزیع گرما بریزید.حتما توجه داشته باشید که ظرف را دور از هر چیز قابل اشتعال مانند پرده، آباژور و …قرار دهید.
 4. آن را طوری در ظرف قرار دهید که قسمت مسطح و پهن‌تر آن در پایین باشد و نوک آن رو به بالا قرار گیرد.برای روشن کردن نوک آن از کبریت یا شمع استفاده کنید. هرگز از اجاق گاز یا هر نوع شعله قوی برای روشن کردن نوک مخروط استفاده نکنید، زیرا ممکن است دستانتان بسوزد.

خرید عود های مخروطی برف پاییزه

03

 1. وقتی که شعله به مدت5-10 ثانیه شعله گرفت،آن را به آرامی فوت کنید.(برای خاموش کردن شعله می‌توانید آن را به آرامی با دست‌ها یا تکه‌ای کاغذ خاموش کنید، یا می‌توانید به آرامی نزدیک نوک آن فوت کنید.)
 2. مراقب نوک آن باشید تا درخشش نارنجی به خود بگیرد. اگر نوک آن تیره به نظر می‌رسد، سعی کنید آن را دوباره روشن کنید تا نوک آن نارنجی رنگ شود.
 3. تقریباً می توانید 20-30 دقیقه از عودی که روشن کردید، لذت ببرید و فضا را با آن عطر آگین کنید.مخروط از بالای نوک تا پایین به سوختن ادامه خواهد داد. اگر می‌خواهید کل مخروط را بسوزانید، حدود 30 دقیقه زمان لازم دارید تا آن را بسوزانید. توجه داشته باشید که این نوع از عودها، معمولا دود بیشتری نسبت به انواع دیگر تولید می کنند.

05 1

دلایل روشن نشدن عود مخروطی

 1. در صورتی که خاموش شد و در واقع نوک نارنجی رنگ روی آن به سرعت از بین رفت، کافی است به آن اکسیژن بیشتری برسانید. در صورتی که جاعودی شما، درب دار است، بهتر است درپوش آن را بردارید تا اکسیژن به آن برسد. هنگامی که به آن اکسیژن بیشتری دادید، در صورت لزوم سعی کنید مخروط را دوباره روشن کنید.

 

خرید عود مخروطی از برف پاییزه

 

ویزگی های عود مخروطی

 1. مناطق مرطوب و پنجره های باز، مناطق مناسبی برای روشن کردن و نگهداری عود نیستند و یکی از علل روشن نشدن آن، وزش بیش از حد باد در اطراف آن می باشد. پس بهتر است مکان مناسب را برای روشن کردن این ماده خوشبو انتخاب نمایید.بدین منظور حتما مطمئن شوید که دریچه هوای باز در نزدیکی آن وجود ندارد.
 2. در صورتی که عودتان روغنی است آن را به کمک یک دستمال کاغذی به آرامی پاک کنید تا روغن و یا رطوبت اضافی از بین برود. در این صورت به خوبی خواهد سوخت.دلایل روشن نشدن عود مخروطی

نکات مهم استفاده از عودهای مخروطی

 1. هنگام سوختن به آن دست نزنید چرا که بسیار داغ است.
 2. هنگام سوزاندن، آن را دور از کودکان یا حیوانات خانگی نگهدارید.
 3. می توان آن را با چسباندن نوک آن در شن به راحتی خاموش کنید.
 4. برای نگهداری، بهترین مکان جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید می باشد.
 5. برای جلوگیری از سوختن سطح میزتان، ممکن است لازم باشد، چیزی زیرجاعودیتان قرار دهید.
4.2/5 - (6 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *