دانستنی های عمومی

شمع جار چیست؟ به همراه معرفی انواع مدل ها

شمع جار چیست

این روزها شمعها به یکی از لوازم جانبی دکوراسیون خانه تبدیل شده اند که هم سبب افزایش جذابیت دکوراسیون شده و هم سبب خوش عطر و بو شدن فضای خانه. در واقع با عطر بو بویی که دارند، آرامش را وارد زندگی عادی و روزمره ما می کنند. با این اوصاف، برخی از افراد همچنان در برابر خرید آنها مقاومت می‌کنند و یکی از دلایل آنها این است که شمعها نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارند. به همین دلیل تولید کنندگان شمع جار را وارد بازار کرده اند این نوع محصولات شیشه‌ای به یکی از برگزیده‌ترین انواع شمعها تبدیل شده‌اند، زیرا فواید همه شمعها را بدون فاکتور خطر چکیدن موم به همراه دارند.

این نوع محصولات جذاب و منحصر به فرد، در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارند و برای خرید، گزینه‌های متنوعی پیش روی شما وجود دارد. در این میان نوع شیشه ای در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، جذابیت‌های جدیدی را به دکوراسیون دعوت می‌کند. در واقع درخشش نور شمع و برخورد آن به شیشه، درخششی بیشتر به آن می‌دهد و زیبایی آن را در دکوراسیون بیشتر می‌کند.

معرفی انواع مدل‌های شمع جار

وقتی از شمع جار استفاده می‌کنید، تمام حرارت فیتلیه، به کل ظرف منتقل می‌کند. و وقتی که این اتفاق می‌افتد، دیگر با پدیده ای تونلینگ مواجه نخواهید شد. اتفاقی که در این پدیده رخ می‌دهد این است که، هنگامی که شمع استوانه‌ای یا مکعبی را روشن می‌کنید که قطر زیادی دارند، به اندازه قطر 4 الی 6 سانتی، اطراف فیتیله، آب می‌شود و به مرور با گودالی مواجه می‌شوید که فیتیله در آن می‌سوزد، بدون اینکه نوری از خود داشته باشد. اما در نوع شیشه ای، نور به تمام محدوده انتقال پیدا می‌کند حتی اگر فیتیله به پایین برود و ظرف نیز خیلی بلند باشد، این نور به هر حال بیرون می‌آید. به دلیل اینکه شیشه خاصیت انعکاس نور را دارد. در زیر مدل‌های مختلف این شمعهای جار معرفی شده اند:

39 1

  1. مدل آلفا
  2. مدل بتا
  3. مدل فانتا
  4. مدل شات
  5. مدل کلاسیک
  6. مدل مینی کلاسیک

5 دلیل برای خرید شمع جار

زمان سوختن طولانی تری دارند

ساختاراین شمعها طوری است که احتمال ریزش و چکیدن موم در آنها وجود ندارد. لذا به طور متوسط بیشتر از سایر شمعها می سوزد.

آنها برای استفاده ایمن هستند

از ویژگی های مهمی که می توان برای این نوع شمعها نام برد، بحث ایمن بودن آنهاست. از یک ظرف شیشه ای، موم و فتیله تشکیل شده و برای ظرف شیشه ای، یک درپوش در نظر گرفته شده است. ویژگی ایمن بودن این نوع شمعها به این دلیل می باشد که حمل و جابه‌جایی آنها در زمان سوختن آسان است، برای استفاده از آنها، نیازی به نوع خاصی از جاشمعی نیست. علاوه بر این، اکثر آنها حتی زمانی که روشن نیستند، به‌ عنوان لوازم جانبی دکوری عمل می‌کنند که زیبایی خیره کننده ای دارند.

هیچ مومی از آنها چکه نمی کند

از دیگر ویژگی های شمعهای جار این است که مومی از آنها چکه نمی کند. پس نگران ریختن و چکیدن موم از آنها و در نتیجه آن، تمیز کردن موم ذوب شده نباشید. چرا که مومی که ذوب می شود، مجدد به درون ظرف باز می گردد. این موضوع سبب می شود تا شما بتوانید از آنها با خیال راحت در هر فضایی مثلا روی میزشام استفاده کنید.

خرید شمع جار به 5 دلیل

رایحه قوی را حفظ می کنند

زمانی که آنها را روشن می کنید، معمولا یک حوضچه بزرگ موم مایع تشکیل شده و به دلیل اینکه حوضچه بزرگ موم گرم می شود، در نتیجه بو و رایحه ی قوی تری در فضا پخش می شود. در واقع آنها طوری طراحی شده اند که سه برابر بیشتر رایحه را در خود حفظ می کنند و در این میان، شکل خود را از نیز از دست نمی دهند.

دارای ظروف قابل استفاده مجدد هستند

زمانی که از این شمعها استفاده کردید و موم موجود در آنها به اتمام رسید، می توانید از ظرف آنها برای مصارف دیگر استفاده کنید. برای این کار تنها کافی است مقدار مومی که در ظرف مانده را تمیز کرده و آنها را آماده برای نگهداری لوازم کوچک، لوازم آرایشی، مواد خوراکی و …کنید. در ضمن می توانید این ظروف را با سلیقه خودتان تزئین کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله با نوع دیگری از شمعها و ویژگی های آنها آشنا شدید. اگر به دنبال خرید آنلاین شمع جار هستید و می خواهید مدل های مختلف آن را مشاهده نمایید، می توانید به صفحه مربوط به شمع و جا شمعی برف پاییزه سر بزنید. طیف گسترده ای از این نوع محصولات با رایحه های مختلف ارائه شده است و شما قطعا می توانید مدل و عطری که مدنظرتان است را در بین محصولات موجود، بیابید.

1/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *