آموزش های کاربردی, دانستنی های عمومی

فال شمع چیست؟

فال شمع چیست

زمانی که انسان‌ها در زندگی به مشکلاتی برخورد می کنند که با منطق و تفکر قادر به رفع آنها نیستند یا برای تصمیم گیری در یک موضوع مهم به شک می افتند، روی آوردن به فال، استخاره و امثالهم یکی از گزینه‌های بسیار معمول است. بسته به اینکه چه اعتقاداتی داشته باشید و به چه ترتیب به دنبال حل یک مشکل باشید، به سمت یکی از این موارد گرایش و تمایل بیشتری خواهید داشت. یکی از انواع فال‌های در دسترس عموم که شهرت خاصی هم برای خود به هم زده است، فال شمع است. در این مطلب به چیستی آن، چگونگی گرفتن و مشهورترین تعابیرش می پردازیم. با ما همراه باشید.

هر آنچه باید در مورد فال شمع بدانید

اول از همه باید بدانیم فال به چه معناست. این لغت در لغت نامه‌های فارسی به معنای شگون، پیش بینی خوش بینانه و کوشش در پیشگویی آینده از راه روش‌های نهانی یا فراطبیعی است. در ایران باستان فال نیک را مروا و فال را مرغوا می نامیدند که هر دو به معنی مرغ آوا هستند. وجه این نامگذاری به اولین نمونه‌های فالگیری در کشورمان برمیگردد که بر اساس جهت حرکت پرندگان در آسمان و آوازخوانی آنها مشخص می شد. به جز ایران، اعتقاد به این قبیل اتفاقات معنادار و دریافت تعبیرهای متفاوت از آنها در نقاط دیگر جهان نیز رواج داشته است. بودایی‌ها در هند، چینی‌ها با ای – چینگ و تلاش برای پیش بینی آینده با قهوه در اروپا مهمترین مثال‌ها از فالگیری در گذشته بوده اند.

درباره فال شمع

فال شمع ترکیبی از اعتقادات کهن بشری و شرایط مدرن کنونی است. سوزاندن این شی از سال‌های ورای تاریخ ثبت شده در میان انسان‌ها رواج داشته است و اغلب اوقات حضور آن مرتبط با روشنایی، ارتباط با عالم غیب و موفقیت تلقی می شود. به همین دلیل است که در مراسم‌های مذهبی یا جشن‌های تولد از آن استفاده مکرر می شود. به طور خلاصه، شمع‌ها از قدیم زمانی روشن می شدند که شما می خواستید بهتر و سریعتر خواسته قلبی خود را ابراز کنید و امیدواری بیشتری هم به دستیابی به آن داشته باشید. جدا از این، خاصیت آرامش بخشی و آرام کننده شعله ملایم و لطیف آن مزید بر علت شده است تا جوامع بشری برای آن ارزش خاصی قائل شوند.
ترکیبی از این ویژگی‌ها باعث شده است که امروزه با فالگیری به کمک این شی روبرو باشیم. در فالگیری به کمک شمع، بر اساس تعبیر جهت و شکل اشک بدست آمده از آن، رنگ شعله، جرقه در هنگام سوختن و پایداری آتش می توان تعبیرهای متفاوتی ارائه نمود. در ادامه به طور خلاصه به برخی از این تعابیر می پردازیم.

تعابیر مشهور در فال شمع

دقت داشته باشید که تعابیری که در این قسمت به آنها اشاره می کنیم، در نگاه کسانی که به این روش برای یافتن پاسخ سوالاتشان می پردازند معتبر و قابل اعتماد است. با این وجود هیچ اثبات علمی برای درست یا غلط بودن آنها ارائه نشده است. پس در مواجه شدن با آنها سعی کنید به این نکته توجه داشته باشید.

فال شمع

مشهورترین تعابیر در این نوع فالگیری شامل موارد زیر هستند:

  • اگر شمعتان در هنگام سوختن جرقه بزند، قرار است خبرهای خوشی به شما برسد و برای اینکه بفهمید چه کسی خبرهای خوش را برای شما می‌آورد باید به جهت جاری شدن اشک شمع توجه کنید. اگر اشک شمعی که روشن کرده اید، از طرف چپ بریزد آورنده خبر زن است و اگر از سمت راست بریزد آورنده خبر مرد است.
  • گرفتن پاسخ بله یا خیر برای یک سوال که در ذهن دارید هم به همین ترتیب است. به این صورت که اشک از سمت راست جاری شود جواب مثبت و اگر از سمت چپ پایین بیاید جوابتان منفی است.
  • اگر شعله با رنگ آبی بسوزد نشانه این است که در اتاق تنها نیستید و احتمالا روحی هم در اتاق است.
  • اگر اشک های جاری شده به شکل گل در بیاید به این معناست که غریبه ‌ای را ملاقات می ‌کنید که عاشق شما می ‌شود.
  • اگر شمعتان، خود به خود خاموش شود نشانه بداقبالی و یا پایان غیرمنتظره یک ارتباط است، اما اگر کسی تصادفی آن را خاموش کند، نشان دهنده این است که به زودی رویداد فرخنده ای مانند مراسم ازدواج را در پیش دارد.
3.7/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *