خوشبوکننده

۴ ویژگی مهم در انتخاب اسپری خوشبو کننده مناسب

اسپری خوشبوکننده مناسب هوا

از آنجایی که اسپری خوشبوکننده مناسب هوا به وفور در بازار یافت می شود و تنوع فراوانی دارد، ممکن است تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک دقیقاً همان محصولی هست که به دنبال آن هستید، برای شما دشوار باشد. در این مقاله از برف پاییزه چند ویژگی کلیدی که باید قبل از خرید اسپری خوشبو کننده در نظر بگیرید را با شما به اشتراک گذاشته ایم تا مناسب ترین اسپری خوشبو کننده را به راحتی انتخاب کنید و بعد از خرید احساس رضایت و خوشایندی را هنگام استفاده از این محصول تجربه کنید.

  • مقدمه
  • شناخت رایحه ها
  • عناصر تشکیل دهنده 
  • خاصیت پاک کنندگی
  • خاصیت تطبیق پذیری
  • راهنمای استفاده بهینه

 

در آغاز بخوانیم

اسپری های خوشبو کننده تفاوت های زیادی با هم دارند. از رایحه گرفته تا مواد تشکیل دهنده، قابلیت از بین بردن رایحه بد محیط و قدرت انعطاف پذیری. این ویژگی ها را به هنگام خرید اسپری خوشبو کننده مناسب نیاز خود باید در نظر بگیرید.

هر رایحه احساس و فضای مورد استفاده خودش را دارد.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که هنگام خرید اسپری خوشبو کننده باید به آن توجه کنید، مناسب بودن رایحه آن است. شما می خواهید یک اسپری خوشبو کننده ای پیدا کنید که از آن لذت ببرید. رایحه اسپری خوشبو کننده اغلب به یکی از چهار دسته گلی، مرکباتی، ادویه و چوبی تقسیم می شود.

رایحه‌ های گل می‌توانند حس آرامش بخشی را ایجاد کنند و به افراد کمک کنند احساس کنند در حال بازدید از یک باغ یا گلخانه هستند. از رایحه های رایج گل برای اسپری های خوشبو کننده می توان اسطوخودوس، گل رز، یاس بنفش و گل برفی را نام برد.

رایحه های مرکبات به طور ویژه برای استفاده در آشپزخانه ها و حمام ها محبوب هستند. زیرا آنها احساس پاکیزگی به محیط شما می دهند. این رایحه ها که شامل مرکباتی مثل لیمو، پرتقال و انبه می شوند می توانند کاملاً نشاط آور باشند و برای محیط های دیگر خانه نیز مناسب باشند.

رایحه های ادویه ای، مانند دارچین یا میخک، اغلب با هوای خنک در پاییز و زمستان مرتبط هستند. برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که اسپری های خوشبو کننده با رایحه ادویه ای برای میل آنها کمی تند و قوی است، اما برخی دیگر از رایحه قوی تر آنها لذت می برند.

اسپری های خوشبو کننده چوبی می توانند رایحه ای با احساس تازگی ارائه دهند و جایگزین خوبی برای افرادی هستند که رایحه های گلی یا مرکباتی را ترجیح نمی دهند. برخی از رایحه های چوبی مثل چوب صندل و کاج و سدر بسیار محبوب هستند.

مواد تشکیل دهنده اسپری ممکن است برای سلامت شما مضر باشند.

در مرحله بعد، مواد تشکیل دهنده اسپری خوشبو کننده را در نظر بگیرید. در صورت امکان، به دنبال اسپری های خوشبو کننده ای باشید که دارای مواد شیمیایی کمتری هستند. این اسپری های خوشبو کننده خطرات کمتری برای سلامتی شما و سایر افراد خانه و هم چنین محیط زیست به همراه خواهد داشت. موادی که باید از حضورشان در اسپری خوشبو کننده اجتناب شود عبارتند از پارابن ها، فتالات ها و پیشران ها.

پارابن ها نگهدارنده هایی هستند که خواص سرطان زایی دارند. فتالات ها خانواده ای از مواد شیمیایی هستند که به پلاستیک ها برای نرم شدن و افزایش انعطاف پذیری آن ها اضافه می شوند. با این حال، مطالعات نشان داده است که فتالات ممکن است با برخی از بیماری های مزمن مرتبط باشد.

پیشران ها ممکن است شامل پروپان، بوتان یا ایزوبوتان باشند که همگی قابل اشتعال هستند. در حالی که کودکان نباید هیچ گونه ای از اسپری های خوشبو کننده یا محصولات تمیز کننده را بخورند، اگر آنها یک اسپری حاوی مواد طبیعی را به جای یک محصول شیمیایی مصرف کنند، خطر پیش رو کمتر جدی خواهد بود. صرف نظر از محصولی که انتخاب می کنید، آن را همشیه دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.

توانایی اسپری خوشبو کننده در از بین بردن رایحه های نامناسب را بررسی کنید.

اسپری خوشبو کننده به شما این امکان را می دهد که رایحه محیط را به میزان دلخواه کنترل کنید. برخی از رایحه های بد محیط به شدت قوی هستند و به سادگی نمی توان با شمع های معطر به جنگ با آن ها رفت! شمع های معطر در بیشتر مواقع رایحه های ملایم ارائه می دهند در حالی که اسپری های‌ خوشبو کننده قدرتمند هستند و می ‌توانید در صورت نیاز، در یک ناحیه به شدت و در ناحیه‌ای دیگر به آرامی اسپری کنید.

اسپری های خوشبو کننده طیف وسیعی از رایحه ها را ارائه می دهند.

اسپری های خوشبو کننده دارای رایحه های زیادی هستند و حتی می توانید دو رایحه را در یک اتاق برای ایجاد رایحه منحصر به فرد خود اسپری کنید. به طور مثال اسپری خوشبو کننده ایفل دارای بیش از سی رایحه منحصر به فرد است که هر کدام برای سلیقه های متفاوت و محیط های متفاوت طراحی شده است تا هرکس با هر سلیقه ای بتواند هنگام استفاده از این اسپری خوشبو کننده لذت کامل را ببرد.

خاصیت پاک کنندگی را در نظر داشته باشید.

توانایی اسپری خوشبو کننده در از بین بردن رایحه های نامناسب محیط نیز باید به دقت بررسی شود، به خصوص اگر این مورد یکی از دلایل اصلی شما برای خرید اسپری خوشبو کننده باشد. برخی از اسپری های خوشبو کننده برای خنثی کردن و از بین بردن رایحه های نامناسب محیط طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر برای ارائه یک اثر آرام بخش طراحی شده اند نه پاک کنندگی.”]

اسپری را در محیط های مختلف امتحان کنید.

تطبیق پذیری اسپری خوشبو کننده مد نظر خود را با محیطی که می خواهید در آن استفاده کنید، ارزیابی کنید. به این فکر کنید که آیا می‌توانید از اسپری در اتاق‌های مختلف خانه ‌تان استفاده کنید یا برای یک اتاق خاص، مانند آشپزخانه یا حمام، مناسب‌تر است. برای تعیین این موضوع باید رایحه ها را به خوبی بشناسید. به عنوان مثال، استفاده از اسپری خوشبو کننده دارچین در حمام ممکن است به اندازه اسپری کردن آن در آشپزخانه منطقی نباشد.

برخی از اسپری ها برای استفاده به عنوان خوشبو کننده هوا و  پارچه طراحی شده اند. این محصولات می توانند در هوا یا مستقیماً روی لباس، ملحفه، فرش، پرده و سایر اقلام نرم اسپری شوند. اگر به دنبال اسپری با بیشترین تطبیق پذیری با محیط هستید، این نوع اسپری ها می تواند یک انتخاب ایده آل باشد.

اسپری های خوشبو کننده بسیار انعطاف پذیر با دیگر محصولات خوشبو کننده هستند

با کمی خوش سلیقگی می توانید ترکیبی از اسپری خوشبو کننده را در کنار شمع معطر خانه خود یا حتی خوشبو کننده چوبی استفاده کنید. اسپری خوشبو کننده معمولاً یک فضا را برای چند ساعت معطر می کند، اما برای ماندگاری و تاثیرگذاری بیشتر، آن را با شمع همسان خود لایه لایه کنید. همزمان با روشن کردن شمع معطر خود، خوشبو کننده را دو تا سه پیس به مرکز اتاق اسپری کنید. اسپری فورا رایحه را ایجاد می کند و وقتی شروع به فروکش می کند، رایحه شمع شروع به خودنمایی می کند. یا برای ایجاد یک رایحه اختصاصی، اسپری را با یک شمع معطر به رایحه ای متفاوت اما مکمل، لایه لایه کنید. البته اگر این ترکیب اشتباه باشد شاید رایحه ای نا مناسب در محیط تولید کنید ولی ما می دانیم که مشتریان برف پاییزه بسیار خوش سلیقه هستند و این مسئله نیاز به توضیح بیشتر ندارد!

با پیشنهادات ساده ما برای افزایش قدرت ماندگاری اسپری خوشبو کننده می توانید در زمان و هزینه صرفه جویی کنید. در این راهنما، نحوه ماندگاری طولانی‌تر اسپری خوشبو کننده را توضیح می‌دهیم و چند ایده سریع دیگر برای تازه نگه داشتن رایحه خانه به شما عزیزان ارائه می‌دهیم.

به مقدار کم اسپری کنید.

اسپری های خوشبو کننده با کیفیت که با هدف فرموله شده اند، فوق العاده قوی هستند. فرقی نمی کند که از چه رایحه ای استفاده می کنید، برای داشتن یک اثر ماندگار فقط باید از چند پیس استفاده کنید. ما هر یک از اسپری های خوشبو کننده خود را طوری انتخاب کرده ایم که از نظر رایحه و مزایا قوی باشد.

از کتان و پارچه استفاده کنید.

اسپری خوشبو کننده در واقع زمانی که آن را با کتان یا پارچه های دیگر جفت می کنید، می تواند بهتر عمل کند. اسپری‌های خوشبو کننده در نهایت در هوا حل می‌شوند، اما وقتی روی پارچه اسپری می‌شوند، رایحه جذب می ‌شود و طول عمر بیشتری به آن می‌دهد. علاوه بر این، می‌توانید چند پیس از خوشبو کننده را روی یک تکه پارچه اسپری کنید و آن را در کمد نگهداری کنید تا فضا از معطر و دلپذیر بماند.

حواستان به بقیه افراد هم باشد!

اسپری خوشبو کننده بی خطر است اما ممکن است رایحه آن برای برخی افراد خیلی قوی باشد. به عنوان مثال، اسپری کردن در یک قسمت از کاناپه به پارچه یا افراد حاضر در محیط آسیب نمی ‌رساند، اما ممکن است پخش رایحه خیلی قوی و این امر می تواند برای افراد اذیت کننده باشد.ما در این مقاله سعی کردیم که مهم ترین ویژگی های یک اسپری خوشبو کننده خوب را به شما بگوییم تا هنگام خرید این محصول بی نظیر و کاربردی احساس و تجربه خوشایندی داشته باشید. امروزه برندهای زیادی در این عرصه فعالیت می کنند که همگی محصولات مرغوبی به بازار عرضه نمی کنند و ممکن است این محصولات به شما و محیط آسیب بزند، امیدواریم با خواندن این مقاله شما بهترین انتخاب را داشته باشید. برف پاییزه همواره محصولاتی با کیفیت را به شما معرفی می کند و با خیال راحت می توانید از اسپری های خوشبو کننده ایفل استفاده کنید زیرا تمامی موارد گفته شده در این مقاله با ویژگی های محصولات ایفل تطابق دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *